Akcesoria łazienkowe – kilka propozycji

Akcesoria łazienkowe nie tylko pomagają nam w codziennym dbaniu o higienę, ale także mogą stanowić piękny element wystroju wnętrz. Jeśli bliski jest wam pogląd, że nawet z niewielkiej łazienki można zrobić salonik kąpielowy za pomocą detali, ten artykuł jest dla was.

Mięciutki dywanik

Aby zbudować przytulny nastrój w łazience, konieczne jest użycie odpowiednich tekstyliów. Do najważniejszych z nich należy dywanik. Może być kolorowy albo stosowany, włochaty albo gładki. Wełniany lub bawełniany. Wybór dostępnych produktów na rynku jest obecnie gigantyczny. Jeśli nie wiemy, co będzie pasować do naszej łazienki – wybierzmy dywanik w stonowanym kolorze, bez dużego wzoru.

Ceramika: mydelniczka, stojak na szczoteczki i inne dodatki

Kolejnym punktem, który warto przemyśleć, aby wystrój łazienki był spójny, są elementy szklane lub ceramiczne: mydelniczka, pojemnik na mydło w płynie oraz szklanka do mycia zębów i stojak na szczoteczki. Tutaj również wybór jest ogromny. Jeśli lubimy naturalne materiały – zdecydujmy się na ceramikę, drewno albo kamień. Jeśli wolimy nowoczesne klimaty – ilość produktów z materiałów sztucznych jest ogromna. Wielbiciele marynistycznych klimatów mogą wybrać produkty z zatopionymi muszelkami. 

Lustro i meble

Jeśli decydujemy się na zupełną zmianę wystroju – możemy wybrać nowe meble i lustro. To one mają największe znaczenie dla klimatu w tym pomieszczeniu. Tutaj także mamy szerokie pole do popisu – wybierać możemy drewno, materiały sztuczne, wiklinę lub zdecydować się na murowane półki. Lustro także ma spore możliwości, łącznie z tym, że możemy wybrać lustrzane kafelki i zamienić w lustro całą ścianę.

Zasłony prysznicowe 

Innym elementem dekoracyjnym łazienki mogą być zasłony prysznicowe. Gładkie i we wzory, przezroczyste lub matowe. Jeśli lubimy tropikalne klimaty – na zasłonie może znajdować się widok plaży z palmą. Jeśli lubimy zabawne motywy – zasłonka może mieć zabawny wzorek albo śmieszny nadruk.