Dżungla w domu – jak ją stworzyć?

Chcesz cieszyć się klimatycznie wyglądającym mieszkaniem? Zależy ci na tym, by panowała w nim wyjątkowa atmosfera, która sprawia, że wszyscy czują się dobrze? W takim razie nie możesz zapominać o zieleni! To właśnie rośliny w domu sprawiają, że jest on niezwykle klimatycznym, miłym miejscem, w którym chętnie się przebywa. Stanowią również doskonałą ozdobę. Jak jednak stworzyć prawdziwą “dżunglę” w domu? Podpowiadamy.

Dlaczego warto mieć zieleń w domu?

Posiadanie roślin doniczkowych daje wiele korzyści. Przede wszystkim rośliny te doskonale zdobią przestrzeń mieszkania i dają wiele możliwości kompozycyjnych. To jednak nie wszystko. Produkują tlen i oczyszczają powietrze w twoim domu, dzięki czemu możesz liczyć na lepsze samopoczucie. Poza tym zieleń działa kojąco na nasze oczy oraz łagodzi stres. Słowem, pokaźna kolekcja domowych roślin może przynieść ci wiele korzyści. Nie dziwi więc fakt, że coraz więcej osób decyduje się na stworzenie własnego zielonego zakątka.

Wybieraj rośliny, które nie są wymagające

Jeśli nie masz doświadczenia w posiadaniu roślin doniczkowych nie rzucaj się na “głęboką wodę”. Wybierz gatunki roślin, których uprawa nie jest wymagająca – kaktusowate, paprotki, bluszcze, draceny – to gatunki, które potrzebują o ciebie jedynie wody i nasłonecznionego miejsca. Na trudniejsze w uprawie gatunki takie jak np. storczyki przyjdzie czas. Wybierając niewymagające rośliny unikniesz porażek i zniechęcenia. A Twój dom i tak będzie prezentował się doskonale.


Ucz się, czytaj, pytaj

Jeśli zależy ci na tym, by twoje nowe rośliny doskonale rozwijały się i zdobiły twoje mieszkanie musisz dowiedzieć się nieco o ich uprawie. Wykorzystaj możliwości jakie daje internet. Na blogach i forach znajdziesz sporo przydatnych informacji oraz cennych porad, dzięki którym uda ci się stworzyć piękny domowy ogród.

Pamiętaj o prostych zasadach

Kwiaty nie lubią przestawiania z miejsca na miejsce, dlatego też zadbaj o wygospodarowanie przestrzeni na swoją dżunglę tak, by nie była potrzebna ci w innych celach. Ustawiaj przypomnienia o podlewaniu swoich roślin. Pamiętaj, że woda, którą podlewasz kwiaty nie może być bardzo zimna! Dbaj również o to, by w twoim mieszkaniu panowała stała, równa temperatura.

Podsumowując, choć hodowla kwiatów i roślin doniczkowych może wydawać się trudna, szczególnie gdy nie mamy doświadczenia, w dzisiejszych czasach jest to zadanie, któremu może sprostać każdy z nas. Mamy bowiem dostęp do specjalistycznej wiedzy, dzięki czemu szybko nauczymy się jak pielęgnować poszczególne rośliny. Przeczytaj także: https://adrianafurniture.com/pl/blog/60_Ro%C5%9Bliny-na-%C5%9Bciany-