Jak szukać pomysłów na urządzenie wnętrza?

Jeśli tu zaglądacie to pewnie dlatego, że szukacie pomysłów na urządzenie wnętrza. I pewnie macie problem, by tych pomysłów znaleźć więcej. Skąd to wiem? Bo sama mam problem z szukaniem i porządkowaniem inspiracji. Jest owszem pinterest – ale umówmy się – nie ma tam wszystkiego. Są artykuły, zdjęcia, filmy, których nikt tam nie dodał.

Jak więc szukać pomysłów? Jest Google, są wyszukiwarki obrazów, a Google niedawno uruchomiło aplikację Keen – jeśli dodasz tam jakiś temat, to zacznie ci szukać dodatkowych artykułów, ucząc się na bazie Twoich zainteresowań i wyszukując jeszcze lepsze propozycje. Ale od początku.

Pinterest – mekka szukających

Wyruszasz z Medyny na poszukiwanie idealnych inspiracji? Podstawowy kierunek jest prosty – to pinterest. Ta platforma pozwala gromadzić w tablice tematyczne ciekawe zdjęcia i artykuły, które zostały tam opublikowane. Jeśli chodzi o tematy wnętrzarskie – znajdziesz tam morze, po prostu ocean ciekawych pomysłów – i komercyjnych, i DIY. Możesz szukać po kolorach, stylach, rodzaju pomieszczenia. Możesz przeglądać cudze, gotowe tablice, które ktoś zebrał, np szukając pomysłów pod remont. Jeśli sam jesteś na takim etapie – założenie konta na pintereście to najlepszy pomysł.

Portale i sklepy internetowe

Inspiracji możesz szukać też na serwisach internetowych. Homebook, Ładnie Mieszkaj, Favi albo houzz.com to portale, gdzie znajdziesz mnóstwo, po prostu mnóstwo pomysłów. Ciekawe propozycje ma także Ikea, Black Red White i inne duże sieci meblowe – tutaj możesz także sięgnąć po papierowe katalogi. Do uporządkowania linków przyda się jakaś wtyczka albo aplikacja. Ja korzystam z Trello, gdzie mam tablice “Moje inspiracje” oraz z Pocket, które na komputerze zbiera w bibliotekę wszystkie linki, jakie chcę – można je także segregować tematycznie.

Blogi wnętrzarskie, Facebook i instagram

Mnóstwo osób, tak jak i ja, dzieli się swoimi wnętrzami za pomocą bloga, instagrama albo facebooka. W ten sposób można znaleźć ciekawe wnętrza, które w przeciwieństwie do inspiracji ze znanych portali, są prawdziwe. Można też dowiedzieć się z takich miejsc, co nie wypaliło, a to moim zdaniem bardzo cenna informacja. Z tego powodu lubię też grupy wnętrzarskie na Facebooku.