Jak szybko odświeżyć pokój? cz. 1

Czasami stary wystrój wnętrza zaczyna nas nudzić. Mamy dość danego koloru, dodatków, plamy na tapicerkę albo po prostu podpatrzyłyśmy ciekawe pomysły gdzieś i nosi nas, by coś tam poprzestawiać. Tutaj jednak często pojawia się problem – większy remont wymaga i kasy i czasu.

A na obie te rzeczy zwykle nie możemy sobie pozwolić. Jak więc szybko zmienić wystrój?

Ściany, ściany

Odśwież swoje ściany. Zmiana koloru ściany to jeden z najłatwiejszych sposobów na odkrycie swojego pokoju na nowo. Ale jeśli chodzi o malowanie, spróbuj myśleć nieszablonowo. Zamiast tylko przypadkowo uderzać w kolor, wypróbuj jedną z tych sztuczek, aby zmienić przestrzeń na ścianie:

Dodaj fototapetę albo naklejki. Tego typu motywy są świetne, ponieważ pozwalają eksperymentować z odważniejszymi i ciekawszymi kolorami, niż gdybyś malował cały pokój. Dodaj wyrazistą lub akcentującą ścianę tuż za łóżkiem, aby uzyskać mocniejszy efekt.
Dodaj odrobinę koloru w niezwykłym miejscu. Pomaluj tył drzwi lub wnętrze szuflady na jasny kolor. Będzie to zabawna niespodzianka, gdy otworzysz ją, aby odkryć zawartość.
Eksperymentuj z farbą do tablic. Farba tablicowa jest łatwa do nałożenia i jest super zabawnym sposobem na dekorowanie, a także na nadanie Twojej przestrzeni osobowości. Zaproś znajomych, aby narysowali murale na ścianie lub podpisali się.
Nie musisz malować sam! Zaproś znajomych na imprezę malarską. Praca będzie przebiegać szybciej i za każdym razem, gdy będziesz spędzać wolny czas w swoim pokoju, przypomnisz sobie, jak wspaniali są twoi przyjaciele, którzy ci pomagają.

Baw się ciekawymi teksturami. Kto powiedział, że ściany trzeba malować? Spróbuj poeksperymentować z tapetą na jednej ze ścian akcentujących. Jeśli mieszkasz w miejscu, w którym nie można wprowadzać trwałych zmian (takich jak farba lub tapeta), poszukaj w Internecie tapety naklejanej.

Pobaw się w odnawianie mebli

Uczyń ponownie stary mebel nowym. Jeśli masz stare biurko lub krzesło, które wygląda trochę bardziej obskurnie, niż byś chciał, spróbuj przekształcić je metodami DIY. Przeszlifuj go i pomaluj na inny kolor lub spróbuj ponownie obić. Istnieje wiele samouczków online, które pomogą Ci wykonać te niedrogie i łatwe zmiany.

Reszta rad w kolejnym wpisie…