Jak szybko odświeżyć pokój cz.2

Poruszyliśmy już temat odświeżenia ścian. Czas na re-aranżację wnętrza. Omówimy sposoby, jak z „chaotycznego” wnętrza wycisnąć maksymalnie soki i niewielkim kosztem osiągnąć wymarzony efekt.

Poprzestawiaj meble

Zmień aranżację mebli. Jest wiele dobrych powodów, aby zmienić aranżację mebli: pomaga chronić podłogi, pozwala wykorzystać oświetlenie sezonowe, ale przede wszystkim zmiana jest dobra! Zmiana mebli w pokoju pozwoli Ci postrzegaj swój pokój jako zupełnie nową przestrzeń.

Jeśli masz mały pokój i chcesz uzyskać dodatkowe miejsce do przechowywania, spróbuj oprzeć łóżko na podwyższeniu. Moduły do zrobienia podestu można kupić online lub w większości sklepów z artykułami gospodarstwa domowego.

Posprzątaj w szafie i szufladach

Posprzątaj swoją szafę. Wróg organizacji to bałagan. Aby pozbyć się bałaganu, będziesz musiał przejrzeć wszystkie swoje rzeczy, zaczynając od ubrania. Zanotuj to, co obecnie posiadasz, i rozdaj wszystko, czego nie nosisz ani nie potrzebujesz.

Nie zatrzymuj czegoś, co nie pasuje tylko dlatego, że myślisz, że możesz się do tego później dopasować. Pozbądź się tego, a jeśli w końcu przytyjesz lub stracisz na wadze, kup coś nowego, aby to uczcić.
Aby łatwiej śledzić, czego używasz, a czego nie, za każdym razem, gdy nosisz coś w szafie, obróć wieszak tak, aby był skierowany w drugą stronę. Pod koniec roku rozdaj wszystko, czego nie nosiłeś.
Dodaj dodatkowe oświetlenie do swojej szafy, aby lepiej widzieć opcje stroju.

Nie wyrzucaj ubrań. Większość sklepów z używaną odzieżą pozwala na oddanie używanej odzieży, a są takie, które kupią od ciebie delikatnie używane towary. Jeśli nie masz na to ochoty, spróbuj zorganizować wymianę ubrań z bliskimi przyjaciółmi. Pozbędziesz się rzeczy, których już nie nosisz i będziesz mógł dodać kilka nowych (darmowych!) Dodatków do swojej garderoby. Zdejmij drzwi z szafy, aby być bardziej prawdopodobne, że powiesisz ubrania, zamiast rzucać je bezpośrednio na podłogę.

Udekoruj tablicą korkową

Tablice korkowe są bardzo niedrogie i można je kupić w Internecie oraz w większości sklepów z artykułami biurowymi. Tablice korkowe są niezwykle przydatne i skuteczne, ponieważ pozwalają śledzić i okazywać nostalgię, którą w innym przypadku mógłbyś stracić.

Spróbuj przypiąć bilety lub programy z koncertów, na których Ty i Twoi znajomi byliście.
Upewnij się, że wszystko jest starannie ułożone na tablicy korkowej, aby było interesujące wizualnie, a nie bałagan i rozpraszające