Nowe firany do salonu

We wcześniejszym poście poruszałam temat dodatkowego oświetlenia, i gdy wybierałam nowe lampy do salonu to automatycznie zwróciłam uwagę na to, że przez nasze okna chociaż posiadają firany doskonale wszystko widać od zewnątrz. O ile latem nie stanowiło to większego problemu, o tyle w zimie zaczyna to być kłopotliwe. O tej porze roku światło pali się praktycznie przez większą część dnia, a co za tym idzie łatwo można nas podglądać. W związku z tą sytuacją postanowiłam poszukać nowych firan do salonu.

Kryterium było bardzo proste, firany mają być nowoczesne, ale grube tak aby jak najmniej przez nie było widać. Szukając różnych inspiracji trafiłam na coś takiego. Muszę przyznać, że zrobiło to na mnie spore wrażenie. Chyba sami przyznacie, że nie są to typowe firany?

Dodam, że bardzo pasuje mi ta kolorystyka. Firany są śnieżnobiałe, ale wykończono je ciemnym brązem. W każdej chwili można je spiąć i odsłonić trochę okna. Jak myślicie czy to dobry wybór na zimowe firany?

Jestem już prawie zdecydowana na ten zakup, ale znalazłam jeszcze kilka innych propozycji. Nie są to może typowe firanki, ale bardzo mi się podobają i zupełnie nie wiem, które wybrać.