Organizacja szafy – więcej miejsca w kilka chwil

Nigdy więcej nie troszcz się o uporządkowanie swojej szafy. Mój niezawodny przewodnik krok po kroku pokazuje, jak łatwo zorganizować swoją szafę na dobre. Jeśli jesteś podobna do mnie, prawdopodobnie przez lata wielokrotnie porządkowałaś i organizowałaś swoją szafę w sypialni, a mimo to co kilka miesięcy wciąż wygląda jak schowek w garażu.

Utrzymanie uporządkowanej szafy zawsze będzie procesem ciągłym (ponieważ zawartość garderoby się ciągle zmienia), ale są pewne rzeczy, które możesz zrobić, aby nigdy więcej nie spędzić więcej niż 20 minut na układaniu swoich ubrań. Postępuj zgodnie z tymi prostymi strategiami, aby uporządkować swoją szafę na dobre. Może to trochę potrwać, ale obiecuję, że będzie warto.

1. Uporządkuj swoje ubrania według rodzaju

Szybkim i łatwym sposobem uporządkowania ubrań jest posegregowanie ich według typu. Rzucanie każdego posiadanego ubrania na masywną górę tkaniny na łóżku jest przytłaczające i nieefektywne. Zamiast tego podziel swoje ubrania na kategorie, takie jak spodnie, sukienki, topy, odzież wierzchnia, akcesoria i bielizna. Następnie przejrzyj wszystkie elementy w jednej kategorii, zanim przejdziesz do następnej. Dlaczego ta metoda jest lepsza? Ponieważ o wiele łatwiej jest porównać podobne ubrania, gdy wszystkie są zgrupowane przed tobą, co ułatwia pozbycie się rzeczy, o których wiesz, że masz za dużo lub czego nie chcesz.

2. Opróżnij i wyczyść szafę

Gdy już dokonasz oddzielnych „darowizn” i „zachowasz” stosy na ubrania, buty i akcesoria, przyjrzyj się swojej szafie i wyciągnij wszystko, co jeszcze się w niej znajduje. Kiedy pozostaje tylko sporadyczna samotna agrafka, zanurkuj i dokładnie wyczyść swoją szafę. Odkurz dywan, wytrzyj półki i wytrzyj wszelkie zadrapania lub brud ze ścian.

3. Zaprojektuj swoją idealną przestrzeń w szafie

Oczywiście w granicach rozsądku. Jeśli masz czas i pieniądze na kompleksowy remont szafy Carrie Bradshaw, zrób to. Jeśli nie, bądź kreatywna, pracując z tym, co masz (i tak, możesz zorganizować szafę bez rzeczywistej szafy). Zwróć uwagę na najlepsze cechy swojej szafy: może masz mnóstwo pionowego miejsca do przechowywania, wbudowane półki lub wiele wieszaków. Wykorzystaj je na swoją korzyść. Jeśli chodzi o obszary w Twojej szafie, które nie są tak wspaniałe – na przykład trudno dostępne górne półki lub całkowity brak półek – dowiedz się, co możesz zrobić, aby rozwiązać te problemy.

4. Przechowuj swoje ubrania według kategorii

Ta wskazówka może wydawać się oczywista, ale robi różnicę, gdy chcesz błyskawicznie zlokalizować swój przytulny szary sweter alma mater. Zachowaj podobne przedmioty z podobnymi przedmiotami. Przechowuj wszystkie paski w tym samym miejscu, zawieś sukienki obok siebie i odseparuj koszulki treningowe od piżamy.

5. Zawieś wszystko, co delikatne, kolorowe albo ciężkie

Może masz wystarczająco dużo miejsca, aby powiesić każdą posiadaną koszulkę, ale jeśli nie, to trzymaj się wieszania rzeczy oczywistych. Oznacza to delikatne elementy, takie jak sukienki, spódnice i bielizna, fantazyjne elementy, takie jak garnitury, i solidne, strukturalne elementy, takie jak płaszcze i blezery. Oto rada od Marie Kondo (najbardziej zorganizowanej osoby na świecie), jak nadać swojej szafie schludny, szczęśliwy wygląd: Zawieś wszystko w tym samym kierunku, dłuższe przedmioty po lewej i krótsze po prawej, tak aby stworzyć równą linię.