Planujesz remont? Ogarnij promocje na nowe meble!

Koronaferie okazały się istotnym impulsem do odnawiania mieszkania. Konieczność spędzania w domu niemal całego dnia sprawiła, że baczniej zaczęliśmy zwracać uwagę na swoje cztery kąty i dostrzegać ich mankamenty. Dla wielu osób było to impulsem do ponownego zaprojektowania salonu, kuchni albo sypialni.

Stawiamy na przytulność i praktyczność

Eksperci z rynku urządzania wnętrz również zauważają tę tendencję. “Choć generalnie większość sklepów meblowych zanotowała spadki sprzedaży, to jednak były kolekcje, które cieszyły się większą popularnością niż inne. Należały do nich przede wszystkim proste formy, pozwalające na dość swobodną aranżację” – mówi Monika Krymska z Desing Studio.

Końcówka marca i cały kwiecień to także dużo większy ruch w sklepach z materiałami budowlanymi. “Wiele osób wykorzystało to jako okazję do odnowienia domu. Najczęściej decydowaliśmy się na odmalowanie ścian, niektórzy wymieniali podłogę, drzwi, okna. Niektórzy postawili na remont generalny. Większość prac najczęściej wykonywano we własnym zakresie, choć o pomoc fachowca było łatwiej – wielu z nich potraciło zakontraktowane wcześniej prace – donosi Adrian Sadecki z portalu urzadzajmy.pl

To dobry czas na zakupy

Obecna sytuacja na rynku meblarskim i odmrożenie produkcji sprawia, że wielu producentów oferuje bardzo atrakcyjne zniżki. Na meblach można zaoszczędzić od kilku do kilkunastu procent – wydaje się to niewielką liczbą, ale kwotowo, gdy wydajemy kilka tysięcy, oznacza to oszczędności idące w setki złotych.

Promocje oferują zarówno sklepy, jak i producenci. Na zniżki możemy liczyć zarówno w dużych sieciówkach, jak i ekskluzywnych salonach. Wyjątkowo promocję przygotowała firma Adriana Furniture, słynąca z eleganckich, stylowych mebli wypoczynkowych. W promocji, która potrwa od połowy maja do czerwca można uzyskać aż 10% zniżki.

Jak więc widać, to dobry czas na zakupy nowych mebli. Warto wybierać produkty wyprodukowane w Polsce – pozwoli to ochronić część miejsc pracy. Mimo dobrych promocji – warto zachować czujność i zapoznać się dokładnie w ofertą oraz opiniami o danej firmie. Sytuacja na rynku gospodarczym nie jest pewna, każdego z nas może spotkać redukcja miejsca pracy. A trochę szkoda będzie zaciskać pasa, śpiąc na kiepskim materacu albo jedząc z chwiejnego stołu, który nierozważnie zakupiliśmy w promocyjnym szale.