Podnóżki i pufy – kwintesencja wygody

Urządzając swoje mieszkanie musimy dbać nie tylko o jego wygląd, ale również funkcjonalność. Bardzo ważnym jest dbałość o to, by nie zabrakło w nim mebli, które pozwolą nam wypocząć i zapewnić pełnię komfortu. Obecnie możemy wybierać spomiędzy wielu różnych rozwiązań. Niektóre z nich są jednak przez nas nieco zapomniane i niezbyt chętnie wykorzystywane. Mowa między innymi o podnóżkach i pufach. Tymczasem meble te mogą nam zaoferować naprawdę wiele. Sprawdźmy dlaczego warto wyposażyć w nie swoje mieszkanie.

Podnóżki i pufy – czym się różnią?

Zanim zaczniemy rozmawiać o zaletach posiadania podnóżka lub pufy w swoim salonie warto przypomnieć czym różnią się te meble. Pufa służy najczęściej do siedzenia i jest nieco wyższa od podnóżka. Podnóżki zaś posiadają nieco wydłużony kształt, który ma zapewnić nam optymalny komfort nóg. Niemniej, meble te możemy stosować zamiennie – co robi bardzo wiele osób.

Co jeśli w zestawie moich mebli nie było pufy lub podnóżka?

Kupiłeś zestaw mebli wypoczynkowych i niestety nie był on wyposażony w pufy lub podnóżki? To nie problem. Obecnie większość producentów mebli oferuje bowiem również sprzedaż mebli tego typu w pojedynkę. Co więcej, często dopasowane są one kolorystycznie do zestawów dostępnych w ofercie producenta mebli, dzięki czemu doskonale pasują do reszty wyposażenia salonu. Sprawdź, odwiedzając stronę http://adrianafurniture.com/pl/23-pufy

Wygoda podczas odpoczynku w pozycji półleżącej

Lubisz oglądać filmy w pozycji półleżącej? Nie ty jeden. Tymczasem posiadając kanapę lub sofę możesz o tym zapomnieć? Wydłużona część narożnika wiecznie jest zajęta? To nie problem. Jeśli posiadasz pufę lub podnóżek bez problemu możesz ułożyć się wygodnie niezależnie od tego czy odpoczywasz na kanapie czy na fotelu. Te niewielkie, tapicerowane meble można bowiem dowolnie przesuwać.

Dodatkowe siedzisko

Chyba każdy z nas znalazł się w sytuacji, w której w domu pojawia się dużo gości. Zazwyczaj w takich chwilach trudno nam zorganizować miejsce do siedzenia dla każdej osoby. Na szczęście, jeśli posiadamy pufy lub podnóżki możemy poradzić sobie z tym problemem. Doskonale sprawdzają się bowiem w roli dodatkowego siedziska. Co więcej, dzięki temu, że są to meble tapicerowane są znacznie wygodniejsze od taboretu.

Przydatne skrytki na niepotrzebne rzeczy

Pufy mają jeszcze jedną bardzo ważną zaletę, o której wielu z nas zapomina. Większość z nich posiada bowiem podnoszone siedzisko. Wewnątrz zaś znajduje się wnęka, w której z powodzeniem możemy schować przydatne drobiazgi, ręczniki, zestaw do szycia czy wiele innych przedmiotów, którym trudno nam znaleźć miejsce. W czasach, w których duże szafy i meblościanki zastąpione zostały przez niewielkie komody każda skrytka tego typu jest na wagę złota. Warto więc wykorzystać możliwości jakie dają te praktyczne meble tapicerowane.

Podsumowując, zarówno podnóżki jak i pufy to meble wypoczynkowe, które uzupełniają fotele i kanapy – nie warto więc z nich rezygnować. Tym bardziej, że obecnie oferta podnóżków i puf jest bardzo szeroka i różnorodna. Dopasowanie takich, które będą pasowały do wnętrza naszego mieszkania nie powinno więc być trudne.