Pufa – mebel do różnych zadań

Jak wiecie, bardzo lubię rozwiązania, które są zarówno ładne, jak i praktyczne. Ostatnio namiętnie oglądam w internecie różne stylizacje z pufami… Do tej pory nie miałam żadnej. Zawsze mi się wydawało, że to typowe zawalidrogi. Ale ostatnio po lockdownie odwiedziłam przyjaciółkę. Jak bardzo wiele osób, Asia przeznaczyła koronaferie na zrobienie remontu. I zrobiła go tak, że ach…

W typowym mieszkaniu o średnio praktycznym rozkładzie Asia z mężem postanowili stworzyć więcej otwartej przestrzeni, połączyli kuchnię z salonem w miejscu dwóch sypialni, w salonie zrobili sobie główną sypialnię, a w kuchni pokój dziecka. Zyskali w ten sposób w sypialni miejsce na dużą garderobę oraz kąt do pracy zdalnej. Choć mieszkanie absolutnie nie urosło – wydaje się teraz większe, jest więcej przestrzeni do przechowywania, a całość wydaje się  jaśniejsza i dobrze doświetlona.

Ale nie o samym remoncie chciałam pisać – skupię się przede wszystkim na pufach, które rozgościły się w domu Asi. Pierwsza stoi w przedpokoju, dzięki czemu można wygodnie usiąść i założyć buty. Dwie kolejne uzupełniają narożnik w salonie, a trzecia stoi w sypialni, jako dodatkowe siedzisko.

Swoje dwie pufki dostała także córka. Mała na razie używa ich głównie jako oparcia przy stawianiu niepewnych kroczków. Są to typowe, kolorowe pufy dla dzieci, będące jednocześnie pojemnikami na zabawki. Myślę, że w przyszłości mogą doskonale udawać samochód, konika albo stanowić miejsce na herbatkę z lalkami.
Pufy z korytarza oraz sypialni można wykorzystać jako dodatkowe siedziska dla gości, dzięki czemu salon może pomieścić więcej ludzi, bez konieczności zawalania go meblami. Zamierzamy to wkrótce wykorzystać, gdy zagrożenie wirusem zmaleje i będzie można zrobić wieczór planszówkowy. Tu jednak kluczowe jest kupienie wygodnych puf, które po kilku godzinach siedzenia nie staną się piekłem. Asia kupiła szerokie pufy od Adriana Furniture, na których można siedzieć nawet po turecku, co jest niesamowicie wygodne.