Salon z różowymi dodatkami?

Urządzasz salon w swoim mieszkaniu? A może zastanawiasz się jak odmienić już urządzone wnętrze? W takim razie z pewnością śledzisz nowe trendy dotyczące wystroju wnętrz. W tym roku mogą być one nieco zaskakujące. Króluje bowiem kolor, który dla wielu z nas pasuje jedynie do pokoju dziecięcego.
Koral, bo to o nim mowa, to kolor roku 2019 wybrany przez Pantone. Jak zawsze po ogłoszeniu tej decyzji projektanci i architekci starają się wykorzystać kolor roku w swoich pracach. Ty również możesz. Przekonaj się jak.

Nie musisz zmieniać wszystkiego

Chcesz by twój salon był modny ale jednocześnie przeraża cię, że najmodniejszy kolor tego roku jest nieco ekscentryczny? Nie wyobrażasz sobie nadmiaru różu i koralu w swoich wnętrzach? To całkowicie zrozumiałe. Pamiętaj więc, że kolor roku to nic więcej, jak inspiracja, z której możemy dowolnie czerpać. Nie musimy wymieniać wszystkich mebli lub malować ścian. Czasem wystarczy bowiem niewielki akcent kolorystyczny by wystrój naszego salonu zmienił się a jednocześnie był zgodny z aktualnymi trendami. Warto to wykorzystać, również dlatego, że niewielkie zmiany to również nieduże koszty.


Ciekawe pomysły na pastelowe akcenty

Pomysłów na kolorowe akcenty jest naprawde sporo. Ramki na zdjęcia, zasłony, świeczki utrzymane w tej kolorystyce – to tylko niektóre z nich. Dobrym pomysłem jest zakup różowych poduszek, które ożywią twoją kanapę. Pomyśl także o oprawie okna – wymiana zasłon na koralowe to prosty sposób na zmianę niewielkim kosztem.

Możesz również zastanowić się nad pomalowaniem na modny kolor jednej ze ścian lub kupić serwetki utrzymane w tej kolorystyce. Wszystko zależy jedynie od twojej kreatywności i upodobań. Zadanie to jest o tyle proste, że wraz z ogłoszeniem Koloru Roku producenci starają się go wykorzystywać w swoich wyrobach. 

Propozycja dla odważnych

Jeśli lubisz nowości i nie boisz się koloru z pewnością nie będziesz w pełni usatysfakcjonowany drobnymi zmianami w modnym, różowym odcieniu. Na szczęście, możesz też postawić na nieco odważniejszy krok. Zakup koralowej kanapy lub sofy to jeden z pomysłów, który warto wykorzystać. Nie bój się, że nie znajdziesz takiego mebla – producenci śledzą trendy i wychodzą im naprzeciw. Dlatego też oferta koralowych mebli jest naprawdę bardzo szeroka.

Podsumowując, nie warto uprzedzać się do pastelowego różu oraz niezwykle modnego obecnie koralu. Wbrew obiegowej opinii kolory te pasują do każdego wnętrza a użyte umiejętnie mogą sprawić, że twoje mieszkanie stanie się znacznie cieplejsze i bardziej przytulne.