Sofy ze zdejmowanym pokrowcem – praktyczne rozwiązanie

Pojawienie się w domu dziecka oznacza często, że musimy iść na kompromis z wystrojem wnętrza. Coś okazuje się niepraktyczne, inny mebel stwarza zagrożenie, a kolekcja płyt z grami, która do tej pory dekorowała niską półeczkę, nagle staje się ulubioną zabawką berbecia. Problem ten często też dotyczy mebli tapicerowanych – zbyt jasna tapicerka staje się areną dla licznych plam i zabrudzeń.

Na szczęście jest sposób, aby uniknąć takiej sytuacji. Należy do nich zakup kanapy lub narożnika ze zdejmowanym pokrowcem. Jeśli pojawia się plama – zdejmujemy obicie, pakujemy do pralki i po paru godzinach możemy znowu cieszyć się czystą tapicerką. Niektóre meble mają podwójne zestawy, dzięki czemu nie tylko unikamy brudu, ale też możemy bawić się kolorami.

Kanapy zdejmowanym pokrowcem

Na rynku jest wiele modeli, które mają zdejmowany pokrowiec. Możemy wybierać wśród kanap w stylu klasycznych, skandynawskim lub nowoczesnym. Ciekawą ofertę w tym zakresie ma Adriana Furniture: https://adrianafurniture.com/pl/25-zdejmowany-pokrowiec

Największa popularnością cieszy się model Bjorn – to miękka w bryle sofa, nawiązująca do skandynawskiej wygody. Obłe linie i stonowana kolorystyka będą pasować do niemal każdego salonu. Jeśli lubisz przytulność, chcesz spędzać miłe chwile ze swoim dzieckiem, nie martwiąc się o czystość – warto wybrać coś z oferty tego producenta.

Zalety zdejmowanego obicia

Sofy ze zdejmowanym pokrowcem mają tę zaletę, że łatwo się je czyści. To doskonałe rozwiązanie, zwłaszcza jeśli w domu jest alergik. Utrzymanie czystości jest też kluczowe w przypadku astmy. Z możliwości szybkiego prania obicia ucieszą się także właściciele czworonogów – rozwiąże to problem sierści.

Pranie pokrowców przeprowadzić można w pralce, w programie dla delikatnych tkanin lub zwykłym. Optymalna temperatura to 40 stopni. 

Zresztą zdejmowany pokrowiec to nie tylko domena kanap. Taki sposób wykończenia dotyczy też puf, foteli lub narożników. Możemy zdecydować się na zakup całego kompletu. Jeśli oprócz podstawowego obicia zamówimy drugi komplet – w innym kolorze, będziemy mogli zmieniać wystrój salonu. Jeśli nie jesteśmy zdecydowani, jakie barwy powinny dominować we wnętrzu – jest to ciekawa opcja. Pozwoli nam reagować na zmiany pór roku lub trendów w modzie.