Styl boho w salonie – gdzie szukać elementów?

Styl boho ostatnio cieszy się dużą popularnością. Siedzenie w domu sprawia, że szybko opatrzyły nam się minimalistyczne wnętrza. Stawiamy na indywidualizm, ale niekoniecznie za duże pieniądze.

Styl boho to doskonały wybór dla osób, które lubią ładne detale, lekką nonszalancję i nie chcą ograniczać się do jednego stylu. Estetyka tego nurtu opiera się bowiem o eklektyzm i umiejętne łączenie elementów z epok, kontynentów oraz światów. Masz ochotę zestawić dzieła sztuki z ludowymi makatami? Indyjskie świeczniki z meblami z Ikei? W stylu boho dopuszczalne jest kolorystyczne i stylistyczne szaleństwo.

Styl boho – cechy charakterystyczne

Ciężko zdefiniować styl boho w krótkich słowach. Prawda jest taka, że niemal wszystko jest w nim dozwolone. Liczy się przepych, korzystanie z kolorów, faktur, różnych elementów, jakie nam się podobają. Można łączyć pozornie nie pasujące do siebie elementy, tak, aby było pstrokato, barwnie i odważnie. Jeśli nie przepadamy za nadmiarem kolorów – nie szkodzi, jest też też bardziej stonowana wersja – scandi boho, łącząca styl dywaniarski z przepychem boho.

Gdzie kupować rzeczy w stylu boho?

Prawda jest taka, że fajne elementy w tym stylu można znaleźć niemal wszędzie: w szafie u babci, na targu staroci, w markecie albo na aukcjach internetowych. Sporo z nich można też zrobić samemu, jak bardzo popularne ostatnio makramy.

Copyright Lindsay Docherty Photography http://www.lindsaydocherty.com

Tak naprawdę w stylu boho nie liczy się cena ani marka danego produktu – dużo ważniejsze jest to, by dany element miał swoją historię, podobał się nam i dawał wnętrzu ten unikalny klimat. Każde wnętrze boho jest inne, niepowtarzalne i nie do podrobienia.

Dowolność w stylu boho sprawia, że koło siebie może stać designerski wazon za setki złotych oraz figurka z Pepco. To chyba sprawia, że ten styl jest takim hitem 2021 roku.