Trendy w urządzaniu wnętrz w 2019 roku

Nastał nowy rok 2019 a wraz z nim nowości w wystroju wnętrz. Jak co roku projektanci mebli i dekoratorzy usilnie zastanawiają się co w tym roku będzie najmodniejsze. Wyłania się już kilka trendów, które warto wziąć pod uwagę. Oto one!

Styl eko, czyli wracamy do korzeni

W czasach, w których odczuwamy przesyt technologią a zanieczyszczenie środowiska zaczyna przybierać naprawdę niepokojące rozmiary tęsknimy za tym co naturalne, bezpieczne i ekologiczne. Dlatego też jednym z najmodniejszych trendów na 2019 rok jest styl eko czyli meble i ozdoby wykonane z naturalnych materiałów. Drewno, len, bawełna, stonowane kolory, ręcznie robione dekoracje – to wszystko jest obecnie prawdziwym hitem.

Nieśmiertelny styl hygge

Hygge czyli skandynawski styl, którego celem jest przywrócenie ładu i harmonii to jeden z tych trendów, które pokochali Polacy. Nic więc dziwnego, że nadal pozostaje na topie. Klasyczne formy mebli, lite drewno, stonowane, ale radosne kolory oraz funkcjonalność – to wszystko sprawia, że wnętrza urządzone w tym stylu sprawiają, że czujemy się doskonale. Meble nawiązujące do tego trendu oferuje swoim klientom Adriana Furniture. Ich wybór jest naprawdę szeroki co zauważyć możemy na stronie https://adrianafurniture.com/pl/

Niech żyją kontrasty

Nowością, która może nieco zaskoczyć są kontrasty. To jeden z tych trendów, które z pewnością przypadną do gustu osobom lubiącym mocne kolory. Dotychczas radzono im, aby mocniejsze akcenty zestawiać raczej z łagodniejszymi odcieniami po to, by stworzyć spójną całość. Obecnie modne są naprawdę ekstrawaganckie połączenia kolorów, które tworzą mocne i wyraziste kontrasty. Trend ten możemy wykorzystać na wiele sposobów – w dodatkach, dekoracjach, ale również wybierając meble.


Koralowe dodatki

Wpływ na aktualne trendy w urządzaniu wnętrz ma zawsze Kolor Roku wybierany przez Pantone. Zawsze krótko po ogłoszeniu decyzji pojawia się wiele produktów, które swoją kolorystyką nawiązują do wybranego odcienia. To właśnie dlatego w 2019 roku koralowe dodatki są absolutnym hitem, który warto wykorzystać w swoim mieszkaniu. Ozdobne poduszki, świeczki, zasłony w tym delikatnym, pastelowym kolorze mogą sprawić, że wnętrza w twoim mieszkaniu będą prezentować się znacznie bardziej klimatycznie.


Minimalizm ma się dobrze

Kolejnym trendem, który wciąż utrzymuje się na szczycie od wielu lat jest minimalizm. To dobra wiadomość dla wszystkich osób, które kochają biel, proste formy i oszczędność w dodatkach. Jeśli tak wygląda twoje mieszkanie – nie musisz niczego zmieniać by nadal móc powiedzieć, że jest zgodne z najnowszymi trendami. Nie ma w tym nic dziwnego – minimalistyczne wnętrza prezentują się doskonale i robią wrażenie. Przez to trend ten jeszcze długo może utrzymać się na fali.

Podsumowując trendy w urządzaniu wnętrz w 2019 roku to połączenie tego co dobrze znamy i kochamy, jak i zupełnie nowych pomysłów. Nawiązują zarówno do klasyki, jak i nowoczesności, dzięki czemu każdy z nas może wybrać to co pasuje do jego upodobań i cieszyć się nie tylko modnym, ale również pięknym mieszkaniem.