Wnętrza w szarościach

Ostatnio koleżanka, która wie, że piszę tego bloga, zapytała mnie co myślę o tym, by urządziła caaaałe mieszkanie na szaro. Zaczęłam pokazywać jej różne propozycje, przekopałyśmy Pinteresta i uznała, że faktycznie, to dobry trop. Ja bym tak własnego domu nie urządziła, bo lubię kolory. Poza tym staram się oddzielać trochę od siebie różne wnętrza i nie chciałabym całego mieszkania urządzonego tak samo, ale mieszkanie Małgosi to mieszkanie Małgosi. Ja za to pokażę wam ciekawe propozycje, jakie znalazłam.

Szary loft

Źródło: adrianafurniture.com

Szary to kolor, który idealnie współgra z nowoczesnym wystrojem, a wiem, że ten bardzo podoba się Gosi. Minimalistyczne wnętrza z industrialnym sznytem kojarzą się z szybkością, nowoczesnością, technologią, byciem obywatelem świata. Szary jest też kolorem bardzo eleganckim. Zerknijcie na powyższe zdjęcia: narożnik, ława, komoda. W sumie każdy z tych elementów nie stanowi nic oryginalnego (oprócz dywanu, ten jest czadowy). Ale razem, zatopione w spokojnej szarości wygląda bardzo elegancko. To właśnie kierunek, który obierze Małgosia w swoim mieszkaniu. I przyznam, że totalnie on do niej pasuje.

Przeczytaj też: Jak szukać inspiracji do urządzenia wnętrza?

Szara romantyczność

Źródło: pinterest.com

Jak pewnie zauważyliście na blogu – bardzo lubię styl praktyczny, ale przede wszystkim z lekką romantyczną nutką. Postanowiłyśmy sprawdzić, czy dałoby się mieszkanie urządzić w szarościach i jednocześnie zachować klimat sielskiego domu na wsi? Przyznam, że powyższe zdjęcie złapało mnie za zdjęcie. Wnętrze jest bardzo spokojne i na pewno sprzyja relaksowi. Jednocześnie idealnie wpisuje się w klimat stylu angielskiego, a ten bardzo lubię. Powiem tyle: mieszkałabym.

Szara Skandynawia?

Źródło: pinterest.com

A co z osobami, które ani nie chcą robić ze swojego domu nowoczesnego loftu, ani ustawiać suszonych róż? W szarości kocha się styl skandynawski. Z tego, co widzę po domach znajomych, jest on bardzo popularny. Takie właśnie wnętrze prezentuje fotografia wyżej. wygodny narożnik, proste formy i przytulność. W takim wnętrzu po prostu dobrze się mieszka, a estetyka ustępuje miejsca praktyczności. To idealny wybór dla osób, które niekoniecznie chcą spędzać miesiące na planowaniu każdej półeczki w domu. Styl skandynawski ma przede wszystkim służyć mieszkającym tam ludziom: wnętrze ma spełniać potrzeby, zachęcać do wypoczynku i być proste w sprzątaniu.