Wybierz odpowiednią szafę do swojej sypialni

Duża szafa to podstawa w każdym mieszkaniu. Często najlepszym miejscem do jej postawienia jest sypialnia gospodarzy. Jak jednak wybrać taki mebel, aby spełnił swoją funkcję? Na co zwrócić uwagę, aby mebel nie przytłoczył często małego wnętrza?

Dwa najbardziej funkcjonalne meble w sypialni to łóżko i szafa. Podczas gdy łóżko można łatwo stylizować za pomocą pościeli i elementów dekoracyjnych, projekt szafy powinien być nieco bardziej przemyślany.

Drzwi do ukrycia bałaganu


Większość ludzi zgodzi się, że chcą, aby ich sypialnia wyglądała na czystą i zorganizowaną. Tutaj najlepiej sprawdzi się kompaktowa konstrukcja. Drzwi w szafie są niezbędne, aby ukryć wszystko w środku i uniknąć zagracenia.


Projekt dla organizacji

Aby zachować porządek, najlepiej jest znaleźć odpowiednie dodatki do swoich potrzeb. Generalnie szafa powinna mieć dużą przestrzeń na wieszaki, półki na złożone ubrania, szuflady na mniejsze przedmioty, takie jak skarpetki i bieliznę oraz ewentualnie kilka tajnych przegródek do przechowywania kosztowności.

Bądź kreatywny w swoim projekcie


Jeśli masz mniejszą sypialnię, zamiast poświęcić szafę pustą ścianę, poproś ją o niestandardowy projekt wokół okien. Jeśli jesteś sprytny w projektowaniu, możesz nawet dodać kilka zakamarków okiennych, aby wygodnie siedzieć.

Użyj luster, aby stworzyć przestrzeń

Możesz także powiększyć swoją sypialnię za pomocą luster. Dodanie lustrzanych drzwi do garderoby pomoże odbijać światło w Twoim pokoju i stworzyć wrażenie przestronności. Jeśli ustawisz lustro naprzeciwko okna, odbije ono również widoki z zewnątrz, sprawiając, że pokój będzie wydawał się większy niż jest.

Styl projektowania garderoby będzie osobistą preferencją. Przed zainstalowaniem szafy zastanów się, do czego jest ona potrzebna, i stwórz sprytny projekt, który spełni te potrzeby i uzupełni pomieszczenie.