Wygospodarowanie dodatkowego miejsca do spania

W poprzednim miesiącu pisałam na temat zmian jakie mam zamiar wprowadzić w swoim salonie. Teraz śmiało mogę powiedzieć, że zdążyłam o tym nie tylko pomyśleć, ale także powoli wprowadzam swój plan w życie. Niemniej jednak w moim domu nic nie może obyć się bez przeszkód i szalonych pomysłów, tak więc i tym razem poniosła nas trochę wyobraźnia.

Jak zapewne wiecie mamy do dyspozycji niezbyt duży pokój dzienny, który pieszczotliwie nazywamy salonikiem. Tam toczy się nasze życie rodzinne, tam śpimy, tam przyjmujemy gości i imprezujemy. Do tej pory w naszym salonie stała duża kanapa i dwa fotele. Teraz chcielibyśmy trochę odmienić to wnętrze i marzy nam się wygospodarowanie małej sypialni. Zastanawiamy się jak to zrobić.

Chodzi nam po głowie kilka pomysłów. Mam nadzieję, że pomożecie mi wybrać coś funkcjonalnego i praktycznego, bo ja zupełnie nie wiem co zrobić. Przykładowo wpadłam na pomysł postawienia szklanej ściany z drzwiami przesuwnymi. Szkło jest na tyle transparentne, że nie zabiera światła i przestrzeni, a taka przesuwana ściana pomogłaby nam ukryć łóżko. Czy to dobry pomysł?

z9345331Q,Apartament-nastolatka--Warto-wydzielic-z-calosci-chociaz

Sposobem na przedzielenie pokoju na połowę, jest także wstawienie modnej meblościanki. Z jednej strony będzie ona idealnie pasowała do pokoju dziennego w którym stanie mała kanapa, a z drugiej taka meblościanka będzie stanowiła ściankę działową do sypialni. Jeszcze nie wiem na co się zdecydować. Macie może w swoich domach zrealizowanie takie projekty? Jeżeli tak, to chętnie je zobaczę.